Sociální pracovník

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa

v souladu s § 178 odst. 1 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších

předpisů

IDmobil odstraněn

Pracoviště:

Úřad práce České republiky – Krajská pobočka v Brně

Kontaktní pracoviště Brno-venkov, Oddělení HN, PnP a DOZP Šlapanice

Křenová 111/25, 602 00 Brno

Hlavní náplň činnosti:

  • vyřizování věcí ve správním řízení, včetně dílčích částí správního řízení podle

běžných postupů (např. opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí, jejich ověřování

a došetřování, sepisování protokolu o ústním jednání a ústním podání, jakož i o jiných

úkonech ve styku s účastníky správního řízení),

  • posuzování podkladů pro správní řízení a provádění důkazů potřebných ke zjištění

stavu věci,

  • provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální

situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství

k jejímu řešení,

  • zajišťování poradenské činnosti pro klienty v agendě hmotné nouze,
  • jednání se správními orgány a jinými organizacemi v zájmu klientů.

Kvalifikační a další požadavky:

  • kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách tj. ukončené vyšší

odborné vzdělání sociálního směru, popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání

zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální

a humanitární práci, sociální práci, sociální politiku, sociálně právní činnost, charitní

a sociální činnost, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku)

a současně - vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo [§ 25 odst. 1

písm. e) zákona o státní službě], tj. minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském

studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním

programu

  • znalost práce na PC (MS Office)
  • výborné komunikační schopnosti
  • odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
  • profesionální vystupování, psychická odolnost
  • výhodou je znalost práce programů OK nouze, ArsysX
  • výhodou je řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič/ka

Pracovní podmínky:

  • platové zařazení v 11. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy,

po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku

  • pružná pracovní doba – plný úvazek
  • předpokládaný nástup – říjen/listopad 2024
  • pracovní poměr na dobu určitou (zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost

s možností prodloužení za mateřskou a rodičovskou dovolenou) se zkušební dobou

6 měsíců (určena v souladu s §178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění).

Zaměstnanecké výhody:

pružnou služební dobu;

5 týdnů dovolené;

5 dnů indispozičního volna;

1 den na vyřízení osobních záležitostí;

příspěvek na stravování, tzv. stravovací paušál;

možnost odborného vzdělávání a profesního/osobního rozvoje;

odměny k životním a služebním výročím;

příspěvek na produkty spoření na stáří 270 Kč měsíčně.

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis

s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii

dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 26. září 2024 včetně na e-mailovou adresu:

email odstraněnnebo písemně na adresu:

Úřad práce České republiky

Krajská pobočka v Brně

Polní 1011/37

659 59 Brno

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.

Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.